Medarbetarwebben

Ledningskansliets personal


Antal sökresultat: 39
Renata Arovelius
Renata Arovelius
Chefsarkivarie vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-671283
E-post: renata.arovelius@slu.se

Arbetsbeskrivning: Dokumenthantering omfattande handlingens hela livscykel från registrering till arkivering; modern e-förvaltning;digitalt bevarande och metadata;hantering av forskningsdata; redovisning av handlingar utifrån verksamhetsprocesser; stöd,utredningar, rådgivning och utbildning inkl. kurser i offenlighet och sekretess samt hantering och bevarande av forskningsdata.


Agnes Bondesson
Agnes Bondesson
Kommunikatör, Marknadsförare vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: +4618672539, +46730754887
E-post: agnes.bondesson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Studentrekrytering

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Ninad Bondre
Ninad Bondre
Forskningskoordinator vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: +4618673253, +46734222217
E-post: ninad.bondre@slu.se

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Alnarp



Christer Borglin
Christer Borglin
Forskningsrådgivare vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 040415068, 0705690361
E-post: christer.borglin@slu.se

Postadress:
Box 88

23053 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5 , Alnarp



Sebastian Bromander
Sebastian Bromander
Jurist vid Ledningskansliet; LK, Juridik och dokumentation

Telefon: +46 18671768
E-post: sebastian.bromander@slu.se

Postadress:
Enheten för juridik och dokumentation, Box 7070

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Katarina Börling
Katarina Börling
Forskningssekreterare vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018-672034, 070-5627625
E-post: katarina.borling@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Rhian Coggin
Rhian Coggin
Översättare vid Ledningskansliet
E-post: rhian.coggin@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Alnarp



Ioannis Dimitriou
Ioannis Dimitriou
Forskningssekreterare vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018 672553, 0702474583
E-post: jannis.dimitriou@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Eva-Marie Ek
Eva-Marie Ek
Språkkoordinator vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-671231
E-post: eva.marie.ek@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, gemensamt, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Caroline Grabbe
Caroline Grabbe
Forskningskoordinator vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 090-7868389, 072-2365670
E-post: caroline.grabbe@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd

90183 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Sara Gräslund
Sara Gräslund
Enhetschef vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018-672165, 072-5152170
E-post: sara.graslund@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Anna Jarmar
Anna Jarmar
Jurist vid Ledningskansliet; LK, Juridik och dokumentation

Telefon: 018-672275
E-post: anna.jarmar@slu.se

Postadress:
Enheten för juridik och dokumentation, Box 7070

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Lennart Jonsson
Lennart Jonsson
Chefsjurist vid Ledningskansliet; LK, Juridik och dokumentation

Telefon: 018-672271
E-post: lennart.jonsson@slu.se

Postadress:
Enheten för juridik och dokumentation, Box 7070

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Karl Jäghagen
Karl Jäghagen
Enhetschef vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 090-7868420, 072-5338819
E-post: karl.jaghagen@slu.se

Arbetsbeskrivning: Kontaktperson för Grants Office i Umeå. Support i planerings- och ansökningsfasen av EU-projekt.

Postadress:
Skogsmarksgränd

90183 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Mats Karlsson
Mats Karlsson
Arkivarie vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-672076
E-post: mats.karlsson@slu.se


Lillemor Karlsson
Lillemor Karlsson
Administratör vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-671022, 070-3361022
E-post: lillemor.karlsson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Assistent till Universitetsdirektören, SLU Ledning, SLU Styrelse och Ledningskansliet.

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Henrik Leffler
Henrik Leffler
Jurist vid Ledningskansliet; LK, Juridik och dokumentation

Telefon: 018-672075
E-post: henrik.leffler@slu.se

Postadress:
Enheten för juridik och dokumentation, Box 7070

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Anna Lehrman
Anna Lehrman
Fundraiser vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: +4618672232
E-post: anna.lehrman@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Lars Erik Lindell
Lars Erik Lindell
Forskningsrådgivare vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 018-672291
E-post: lars-erik.lindell@slu.se

Arbetsbeskrivning: EU-finansiering, informationsansvarig hos Grants Office, webmaster för Nationellt resurscentrum för biologi och bioteknik

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Sune Lindh
Sune Lindh
Akademisekreterare vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-671012, 070-5249948
E-post: sune.lindh@slu.se

Arbetsbeskrivning: Akademisekreterare, styrelsens sekreterare, remisshantering, delegationsordningar m m

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Staffan Lund
Staffan Lund
Enhetschef vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 018-671130, 070-6303829
E-post: staffan.lund@slu.se

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Birgit Lundmark
Birgit Lundmark
Administratör vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018-671435
E-post: birgit.lundmark@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Anders Malmer
Anders Malmer
Extern resurs vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: +4618671693, +46706459299
E-post: anders.malmer@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Umeå



Christina Nyberg
Christina Nyberg
Huvudregistrator vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-671018
E-post: christina.nyberg@slu.se

Arbetsbeskrivning: Huvudregistrator, arbetar med ärende- och dokumenthantering. Ansvarar för Universitetsadministrationens diarieföring i Ultuna/Uppsala. Ger information, stöd och rådgivning i frågor om allmänna handlingar och diarieföring.


Karl Pettersson
Karl Pettersson
Arkivarie vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-671302, 073-0605582
E-post: karl.pettersson@slu.se


Malin Planting
Malin Planting
Kommunikatör vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018-672080, 072-2358079
E-post: malin.planting@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Fiona Reid
Fiona Reid
Forskningskoordinator vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 018-673242, +46722288689
E-post: fiona.reid@slu.se

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Rebecca Rikner
Rebecca Rikner
Kommunikatör vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-672401, 072-2123795
E-post: rebecca.rikner@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Pia Schultz
Pia Schultz
Rektorssekreterare vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: +46 18672065
E-post: pia.schultz@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Maria Sjölund
Maria Sjölund
Arkivarie vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-672101, 070-6710203
E-post: maria.sjolund@slu.se


Patrik Spånning Westerlund
Patrik Spånning Westerlund
Arkivarie vid Ledningskansliet; LK, Juridik systemdrift

Telefon: 018-671028, 076-1352060
E-post: patrik.spanning.westerlund@slu.se


Erik Stavegren
Erik Stavegren
Jurist vid Ledningskansliet; LK, Juridik och dokumentation

Telefon: 2050, 070-5752278
E-post: erik.stavegren@slu.se

Postadress:
Enheten för juridik och dokumentation, Box 7070

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Frank Sterner
Frank Sterner
Forskningsrådgivare vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: +4618671002
E-post: frank.sterner@slu.se

Arbetsbeskrivning: Stöd till externfinansiering, främst ekonomi i ansökningsfas, och främst svenska finansiärer.

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Jenny Sälgeback
Jenny Sälgeback
Akademiintendent vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-671074, 070-6766596
E-post: jenny.salgeback@slu.se

Arbetsbeskrivning: Akademiska högtider

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Miika Wallin
Miika Wallin
Chef f ledningskansliet vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, gemensamt

Telefon: 018-672288, 070-6530812
E-post: miika.wallin@slu.se

Postadress:
Ledningskansliet, gemensamt, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Ulf Westerlund
Ulf Westerlund
Forskningskoordinator vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 072-4506696
E-post: ulf.westerlund@slu.se

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Hallvard Wie
Hallvard Wie
Forskningsrådgivare vid Ledningskansliet; Externfinansiering/Grants Office

Telefon: 018-671288, 0767-645390
E-post: hallvard.wie@slu.se

Postadress:
Grants office, Box 7002

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Fredrika von Sydow
Fredrika von Sydow
Koordinator vid Ledningskansliet; Ledningskansliet, sekretariat

Telefon: 018-671674, 070-5441674
E-post: fredrika.von.sydow@slu.se

Arbetsbeskrivning: PROJEKTLEDARE UNDERVISNINGSLOKALER SKOGLIGA LÅNGTIDSFÖRSÖK DATABASEN NOLTFOX

Postadress:
Ledningskansliet, sekretariat, BOX 7070

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Emelie Zonabend König
Emelie Zonabend König
Forskningssekreterare vid Ledningskansliet; SLU Global

Telefon: 018-671230, 073-0886447
E-post: emelie.zonabend@slu.se

Arbetsbeskrivning: Tillämpad genetik, avelsstrategier, låginkomstländer, utvecklingsländer, idisslare, Red Maasai får, avelsmål

Postadress:
Ledningskansliet, Box 7005

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 7 , Uppsala



Loading…